Chiny samemu czy z biurem turystycznym?

Wiele osób wybierających się na wycieczki do Chin zastanawia się, czy wybrać się tam samemu, czy jednak skorzystać z biura turystycznego. Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy jaką formę turystyki preferujemy.

Od tego właśnie zależy, co powinniśmy zrobić i jaką formę zwiedzenia Chin wybrać. Zresztą dotyczy to nie tylko tego kraju, ale każdego miejsca do którego chcielibyśmy się wybrać.

Wybierając biuro turystyczne z góry wiemy, gdzie i co zwiedzimy oraz oczywiście w jakim czasie. Mamy wszystko zaplanowane, łącznie z posiłkami. Jest to z pewnością rozwiązanie dla osób, które chcą mieć wszystko zaplanowane, skoordynowane. Jak jedziemy jeszcze z dziećmi, nie wyobrażam sobie, aby w inny sposób podróżować.

To rozwiązanie ma jednak jedną wadę. Mianowicie brak w nim spontaniczności i własnej inicjatywy.

Wybierając ofertę biura turystycznego, nie możemy zabrać mapy i iść tam gdzie chcemy. Nie możemy modyfikować planów naszej wycieczki, bo w sumie to jest wycieczka. Wybierając indywidualny wyjazd, sami musimy wszystko zaplanować, skoordynować, a jednocześnie gdy zajdzie taka potrzeba możemy wszystko zmienić.

Jest to wygodniejsze dla osób, które cenią sobie niezależność i lubią szukać samemu wrażeń. Trzeba być jednak do tego przygotowanym i wiedzieć ma co się porywamy.

Dlatego właśnie już na etapie planowania wyjazdu musimy brać pod uwagę jacy jesteśmy i co nam będzie odpowiadać. Nie próbujmy robić coś wbrew sobie. Chiny są ogromnym krajem i musimy wiedzieć na co się decydujemy, a wtedy nasz wyjazd na pewno będzie niesamowitym przeżyciem, który zapamiętamy na całe życie.

Bo, że warto Chiny odwiedzić, to nie trzeba do tego nikogo przekonywać. To jest coś co każdy powinien mieć na liście swoich życzeń i planów, a że Chiny to ogromny kraj, powinny być tam zaznaczone kilka razy.

Dodaj komentarz