Chiny – krótki wstęp

Chiny czyli Chińska Republika Ludowa jest państwem w Azji Wschodniej, obejmujące historyczne Chiny (bez Tajwanu) oraz Tybet i inne ziemie w Azji Środkowej zamieszkane w sumie przez 56 grup etnicznych.

Populacja chin to obecnie ponad 1,3 mld osób, co stanowi 19,1% populacji światowej, a pod względem powierzchni jest trzecim państwem na świecie.

 

Chińska Republika Ludowa graniczy z czternastoma państwami. Są to: Afganistan, Bhutan, Indie, Kazachstan, Kirgistan, Korea Północna, Laos, Mjanma, Mongolia, Nepal, Pakistan, Rosja, Tadżykistan, Wietnam. W związku z osobną polityką migracyjną Hongkongu i Makau na granicach Specjalnych Regionów Administracyjnych jest odprawa paszportowo-celna.

Jest to ogromne państwo, które jest faktycznie republiką socjalistyczną. Wiele kwestii życia regulują przepisy, które może nie do końca nam będą odpowiadać, jednak odpowiednie podejście do panujących w Chinach praw, obyczajów, zwyczajów i przepisów pozwoli na bezpieczny pobyt w tym ciekawym, a jednocześnie egzotycznym dla nas kraju.

Ze względu na fakt, że zamieszkuje je, aż 56 grup etnicznych jest bardzo różnorodne. Musimy o tym pamiętać i wybierając się do konkretnego regionu znać panujące tam zwyczaje czy zasady.

Chiny są jednym z najchętniej odwiedzanych państw. Obecnie zajmuje czwarte miejsce na świecie. W roku 2015 do Chin przyjechało 56,886 milionów turystów i ta ilość zwiększa się z każdym rokiem. Dlatego jeśli planujecie tam wyjechać, pamiętajcie nie będziecie jedynymi turystami, jednak jest tam wiele miejsc, które nie są oblegane przez turystów. Postaramy się je opisać w ramach naszego portalu.

Dodaj komentarz